Doma je i tam, kde nejsme každý den

Co je to vlastně doma? Pro jednoho je to místo, kde spí, jí ráno se probouzí a večer usíná. Ale otázka domova není tak jednoduchá, jak by se mohlo zdát. Opravdu se cítíte víc doma ve svém novém domě, nebo když řeknete slovo doma, se Vám vybaví Váš starý, malý a zatuchlý byt, který jste prodali před stěhováním se do toho honosného domu. Domu, který byl Vaším snem?
chatky nad mořem
Někdo se cítí doma v práci, ve své kanceláři, mezi svými přáteli, pod širým nebem v lese, zkrátka má slovo domov spojen s lidmi a ne místem. Je to velmi individuální věc.
Pro někoho je domovem stařičký domeček jeho babičky, kde už od jeho dětství voní babiččiny kynuté buchty, staré peřiny a hlavně vlídná babiččina náruč.
Pro další, hlavně mladé a nezadané lidi je tím pravým domovem bar nebo jejich oblíbený podnik, kde nachází vše, co ke své spokojenosti potřebují. Jiný člověk se může cítit doma třeba i jako bezdomovec pod mostem, když je tam s někým, na kom mu záleží a s kým je rád. Vlastně to nemusí být ani osoba, může to být například věrný pes.
Další si připadají jako na návštěvě ve městě, kde každý všední den spí, chodí do práce, školy i za zábavou, kterou město nabízí. Ale doma se zde necítí. Doma se cítí v malé lesní chatce na venkově, kde jsou obklopeni přírodou, tichem, jehličím, zvířaty a zelení.
bar v hospodě
, domov může být i tam, kde jsme jen jednou za rok. Otázka domova je opravdu široký pojem, který Vám každý člověk vysvětlí jinak, každý ho dokonce i jinak chápe. Pro děti je obvykle domov tam, kde jsou jeho rodiče, pro zamilovaného je to tam, kde je jeho láska. Nezáleží na místě a prostoru, když chceme pochopit smysl a teplo domova. Místo fyzického místa se musíme zaměřit raději na osoby, se kterými trávíme a chceme trávit čas a se kterými se cítíme dobře a v bezpečí.