London Pass aneb vyplatí se to?


Londýn. Město, které má na seznamu nespočet lidí po celém světě. A proč by ne? Nádherné budovy, které se neustále rozšiřují. Památky tak staré, že se Vám tomu ani nebude chtít věřit. Kdo by se nechtěl projít po palácích, kde se vystřídalo mnoho nejvýznamnějších panovníků? Kdo by nechtěl vidět obrovský trezor, který v sobě ukrývá korunovační klenoty, které jsou s těmi českými naprosto nesrovnatelné? Anebo přihlížet politické diskuzi v parlamentu? Zaujalo Vás to? Tak čtěte dále!
londýnské oko

Peníze

Vycestovat do Londýna není zas tak drahé, jak si někteří myslí. Letenky se dají sehnat za pár stovek korun. Cena atrakcí je už něco zcela jiného. Pokud Vás zajímá pouze jedna či dvě památky, tak se Vám vyplatí si koupit jednotlivé vstupenky. Ale co když potřebujete vidět prostě všechno? A nemáte zrovna hluboko do kapsy? Nejprve je důležité říct, že pár tisíc si stejně musíte připravit. Londýn není levné město. Ale stále se najdou způsoby, které Vám pomohou ušetřit spoustu peněz.
tower bridge

London pass

Kartička, díky které můžete ušetřit přes 300 liber jednoduše zní skvěle. Při mé poslední návštěvě Londýna jsme ji vyzkoušeli a spokojenost byla veliká. Karta se vyplatí pouze, pokud plánujete navštívit aspoň 4 atrakce za den (se vstupem za 20 liber a výše). Takže jestli se chcete celý den procházet po Tower of London, tak to nemá smysl. Tato akce je spíše pro lidi, kterým stačí si dané místo projít a strávit třeba hodinku na každém místě, ale nemusejí si prohlížet každou informační tabulku. My jsme si v akci koupili London pass za 98 liber na tři dny. A musím říct, že jsme byli velice spokojení. Pořizovací cena se nám vrátila již během prvního dne, kdy jsme navštívili fotbalové stadiony a katedrály.

Před koupí

Zaujalo Vás to? To je dobře. Ale stejně jako já jsem si před samotnou koupí načetla spoustu diskuzí, tak by to bylo vhodné i pro Vás. Nejenže Vám poradí různé zajímavé atrakce, ale můžete získat spoustu užitečných informací, třeba jako kde a kdy je nejlepší doba na koupi.